Anasayfa / Haberler / Almanya’da Afganistan’dan ayrılmak isteyenlerin tahliyesi ve Afgan mültecilerin sınır dışı edilmemesi talebiyle eylemler

Almanya’da Afganistan’dan ayrılmak isteyenlerin tahliyesi ve Afgan mültecilerin sınır dışı edilmemesi talebiyle eylemler

Taliban’ın iktidarı ele geçirmesi sonrasında Afganistan’dan ayrılmak isteyenlerin derhal tahliyesi ve ülkedeki Afgan mültecilerin sınır dışı edilmemesi talebiyle Almanya’nın birçok kentinde eylemler düzenleniyor.

Dün (17 Ağustos) Berlin’de Federal Meclis önündeki eyleme yaklaşık 3 bin kişi katıldı. “Afganistan güvenli değil”, “Hava köprüsü şimdi”, “Yerimiz var”, “Afganları öldürmeyi durdurun” ve “Afganlara yardım edin” yazılı pankartlar ve dövizlerin taşındığı eylemde “Mülteciler hoş geldiniz”, “Hava köprüsünü başlatın daha fazla beklemeyin” ve “Sınırları kaldırın, sınır dışılar son bulsun!” sloganları atıldı.

Köln’de Hristiyan Demokrat Birliği (CDU) parti merkezinin önünde gerçekleşen eyleme 500’den fazla kişi katıldı. Bochum, Hannover, Bamberg, Leipzig, Chemnitz’in aralarında bulunduğu çok sayıda şehirde de yüzlerce kişinin katıldığı eylemler gerçekleştirildi.

Adresi kontrol edin

Bolu’da parkta oturan Suriyelilere ırkçı saldırı

Bolu’da dün akşam saatlerinde Atatürk Orman Parkı’nda oturan 4 Suriyeli gence ırkçı saldırı düzenlendi. Olay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.