Anasayfa / Haberler / Boğaziçi Ünivesitesi öğrencilerinden Naci İnci’nin rektör olarak atanmasına karşı mücadele çağrısı

Boğaziçi Ünivesitesi öğrencilerinden Naci İnci’nin rektör olarak atanmasına karşı mücadele çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğrenci ve hocaların aylar süren eylemleri sonucu görevden alınan Melih Bulu’nun yerine Mehmet Naci İnci’yi rektör olarak atadı.

Bugün Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanı kararında “Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Mehmet Naci İNCİ atanmıştır.” ifadeleri yer aldı.

Melih Bulu’nun rektör olarak görev yaptığı dönemde yardımcısı olan İnci Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinin yaptığı güven oylamasında yüzde 95 karşı oy almıştı. En düşük güven oyunu almasına rağmen Naci İnci’nin rektör olarak atanmasına sosyal medyada #NaciİnciRektörümüzDeğildir etiketiyle yoğun tepki gösterilirken Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri mücadele çağrısı yaptı.

Adresi kontrol edin

Akdeniz’de yine göçmen katliamı: Ahşap bir teknenin batması sonucu en az 35 kişi hayatını kaybetti

Libya açıklarında göçmenleri taşıyan ahşap bir teknenin alabora olması sonucu Akdeniz’de yaşanan göçmen katliamlarına bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir