Anasayfa / Haberler / ‘Yokoluş İsyanı’nın iklim krizine karşı Londra’da iki hafta sürecek sivil itaatsizlik eylemleri başladı

‘Yokoluş İsyanı’nın iklim krizine karşı Londra’da iki hafta sürecek sivil itaatsizlik eylemleri başladı

İklim aktivisti Extinction Rebellion (Yokoluş İsyanı) Londra’nın farklı noktalarında iki hafta boyunca sivil itaatsizlik eylemleri gerçekleştirecek. Bu kapsamda Pazar günü Londra’nın tarihi, idari merkezlerinden biri olarak kullanılan Guildhall binasında eylem gerçekleştirildi.

Bina önünde toplanan yaklaşık iki yüz kişi sloganlar ve şarkılarla iklim krizini protesto ederken, bir grup bina girişine merdivenle tırmanarak, işaret fişekleri ve “Birlikte kurtuluş, özgürlük hep beraber” yazılı pankart açtı ve binanın pencerelerini kırmızıya boyadı. Eylemcilere yönelik polis saldırısında 9 kişi gözaltına alındı.

Yokoluş İsyanı’nın çağrısıyla iki hafta boyunca Londra’nın farklı noktalarında iklim krizine dikkat çekmek için işgal, blokaj gibi sivil itaatsizlik eylemleri gerçekleştirilecek.

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir