Anasayfa / Haberler / Almanya’da devletin “Rigaer 94” işgal evini tahliye girişimine karşı direniş sürüyor

Almanya’da devletin “Rigaer 94” işgal evini tahliye girişimine karşı direniş sürüyor

Berlin’in doğusunda yer alan Friedrichshain’da bulunan “Rigaer 94” işgal evi “yangın koruma testi” yapılacağı bahanesiyle tahliye edilmeye çalışılıyor.

Mahkemenin polise binada “yangın incelemesi yapma” izni vermesi sonrasında, dün binanın polis eşliğinde tahliye edilmek istenenmesine karşı bina civarında direniş başladı. Farklı noktalara barikat kuran eylemciler polis saldırılarına taş ve havai fişeklerle karşılık verdi. Çıkan çatışmada onlarca kişi yaralandı, çok sayıda eylemci gözaltına alındı.

Dünden bu yana direnişin sürdüğü işgal evinde, bu sabah saatlerinden itibaren büyük çaplı bir polis operasyonu başladı ancak 2 gün boyunca süren yoğun direniş sonucu polis Rigaer 94’u tahliye etmeyi başaramadı. Tahliye girişimine karşı eylemler sürüyor.

Rigaer 94, yaklaşık 30 yıldır anarşistler ve otonom gruplar tarafından sosyal merkez olarak kullanılan birkaç binadan biri. Binanın Londra merkezli bir yatırım şirketine ait olduğu iddia ediliyor.

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir