Anasayfa / Haberler / Atina’da hükümetin 11 bin mültecinin ev ve kamplardan tahliyesi kararına karşı eylem gerçekleştirdi

Atina’da hükümetin 11 bin mültecinin ev ve kamplardan tahliyesi kararına karşı eylem gerçekleştirdi

Yunanistan’ın başkenti Atina’da, Irkçılık ve Faşist Tehdide Karşı Birlik Hareketi (KEERFA), hükümetin yaklaşık 11 bin mültecinin ev ve kamplardan tahliyesine ilişkin kararını protesto etti.

Parlamento binasının bulunduğu Sintagma Meydanı’nda bir araya gelen eylemciler, ”Sınırları açın”, ”Tahliyelere hayır”, ”Mültecilerin sokakta kalmasına izin vermeyiz” sloganları attı.

”Mülteciler hoş geldiniz” yazılı pankartlar taşınan eylemde kent merkezine doğru yüründü. Eyleme Atina’da yaşayan göçmenlerde katıldı.

Yunanistan, Atina ve diğer kentlerde yaklaşık 11 bin göçmeni, Avrupa Birliği’nce finanse edilen konaklama programları kapsamında kendilerine tahsis edilen evlerden tahliye etmeyi planlıyor. Boşaltılacak evlere Ege adalarındaki aşırı kalabalık kamplarda kalan göçmenlerin yerleştirilmesi, bu adalardaki göçmen yoğunluğunun azaltılması hedefleniyor. (Kaynak: Kızıl Bayrak)

Adresi kontrol edin

Haiti’de akaryakıt fiyatlarındaki artışlara, hayat pahalılığına ve büyüyen güvenlik sorunlarına karşı yüzlerce kişi sokağa çıktı

Haiti’de ABD merkezli bir misyoner grubunun beşi çocuk 17 üyesinin bir çete tarafından kaçırılmasının ardından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir