Anasayfa / Haberler / İngiltere’de “yeni polis ve suç yasa tasarısına” karşı binlerce kişi sokağa çıktı

İngiltere’de “yeni polis ve suç yasa tasarısına” karşı binlerce kişi sokağa çıktı

İngiltere’de hükümetin yasalaştırmak istediği yeni polis ve suç yasasına karşı başkent Londra’da “Kill the Bill” (Yasa tasarısını öldür) sloganıyla eylem gerçekleştirildi.

Polise aşırı yetkiler verecek olan yasaya karşı gerçekleştirilen yürüyüşün ardından Parlamento Meydanı’nda düzenlenen mitinge binlerce kişi katıldı. 17 Ocak’ta Lordlar Kamarası’ında yapılacak oylamanın öncesinde gerçekleşen eylemde hükümete tepki gösteren eylemciler, başta göçmenler olmak üzere herkesi etkileyeceğini söyledikleri yasanın geri çekilmesini talep etti. Çeşitli politik grupların ve toplumsal hareketlerin katıldığı eylemde “Yasa tasarısını öldür!” “Protesto hakkını savunun'”, “Kimse illegal değildir!”, “Mülteciler hoş geldiniz!” yazılı pankart ve dövizler taşındı.

Londra’nın yanı sıra Bristol, Cardiff, Coventry, Newcastle, Liverpool, Manchester, Newcastle, Sheffield ve Plymouth gibi şehirlerde de yasa tasarısına karşı eylemler gerçekleştirildi.

Adresi kontrol edin

Kuzey Denizi’ndeki açık deniz tesislerinde çalışan işçiler fiili greve başladı

Kuzey Denizi’ndeki bir dizi tesisteki işçiler, artan yaşam maliyetleri karşısında ücret artışlarını güvence altına almak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.