Anasayfa / Haberler / Akdeniz’de göçmen katliamı sürüyor: Bu hafta en az 70 göçmen boğularak hayatını kaybetti, 100 göçmen kayboldu

Akdeniz’de göçmen katliamı sürüyor: Bu hafta en az 70 göçmen boğularak hayatını kaybetti, 100 göçmen kayboldu

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), bu hafta Libya açıklarında en az 70 göçmenin boğularak hayatını kaybettiğini ve 100 kişinin de kayıp olduğunu açıkladı.

UNICEF’in Libya Özel Temsilcisi Lana Wreikat tarafından yapılan açıklamada “Dünyanın en tehlikeli ve en ölümcül göç yollarından biri olan Orta Akdeniz’i geçmeye çalışırken çocuklar hayatlarını kaybetmeye devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“Daha bu hafta Libya açıklarında iki çocuk ölü bulundu ve iki çocuk üç gemi kazasında hala kayıp. En az 70 kişi boğuldu.” diyen Wreikat 100 kişinin de kayıp olduğunu açıkladı.

Uluslararası Göç Örgütü’ne (IOM) göre, bu yıl şimdiye kadar, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 31.456 göçmen Libya’ya geri gönderilirken, yüzlerce kişi de Orta Akdeniz rotasında Libya kıyılarında öldü veya kayboldu. Ocak-Eylül 2021 ayları arasında en az 1.369 göçmenin Akdeniz’i geçerken yaşamını yitirdiği tespit edildi.

Adresi kontrol edin

Açlık grevindeki anarşist tutsak Alfredo Cospito’dan mektup: Asla teslim olmayın!

Anarşist tutsak Alfredo Cospito, İtalya’da Cezaevi İdaresi Yasası’nın 41. maddesine (41 Bis) dayanılarak uygulanan hapishane …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir