Anasayfa / Haberler / ABD’de Apple çalışanları Noel arifesinde grev gerçekleştirdi

ABD’de Apple çalışanları Noel arifesinde grev gerçekleştirdi

ABD’de, teknoloji tekeli Apple’ın perakende mağazalarının çalışanları, çalışma koşullarının düzeltilmesi, iş yerinde çalışanlara saygı gösterilmesi, hastalık nedeniyle izinlerde ücret kesintisi yapılmaması, ruh sağlı hizmeti verilmesi gibi taleplerle, Noel arifesinde grev gerçekleştirdi.

Grev organizatörleri Cuma günü üç eyalette, çok sayıda çalışanın çeşitli gerekçelerle çalışmayarak fiili grev gerçekleştirdiklerini belirttiler.

Grev organizatörlerinden Apple’ın eski çalışanı olan Janneke Parrish, Cuma günkü eyleme katılanların Apple’ın ABD’deki perakende ve ötesindeki 80.000 çalışanının küçük bir bölümünü temsil etmesine rağmen, işçilerin dev teknoloji şirketine karşı seslerini çıkarmasının “önemli” olduğunu söyledi. Parrish, Cuma günkü Twitter’da trend olan eylemin, “insanların perakende çalışanlarına nasıl davranıldığından haberdar olmalarını sağlamayı” amaçladığını da sözlerine ekledi.

Öte yandan mevcut ve eski Apple çalışanlarından oluşan organizasyon grubu “Apple Together” (Apple Birlikte) Noel arifesinde insanlardan Apple ürünlerini satın almayarak işçileri desteklemelerini istiyor.

Adresi kontrol edin

Akdeniz’de yine göçmen katliamı: Ahşap bir teknenin batması sonucu en az 35 kişi hayatını kaybetti

Libya açıklarında göçmenleri taşıyan ahşap bir teknenin alabora olması sonucu Akdeniz’de yaşanan göçmen katliamlarına bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir