Ankaralı anarşist grup Karala DAF’tan ayrıldığını açıkladı: Manipülasyona mahal veren açıklamalar yapan yoldaşlarımızı özeleştiri ve değerlendirme sürecine tabi tutacağız

kategori:

Ankaralı anarşist grup Karala, hakkında çok sayıda ifşa gerçekleşen Devrimci Anarşist Federasyon’dan (DAF) ayrıldığını açıkladı.

Daha önce Devrimci Anarşist Faaliyet adıyla çalışma sürdürürken 2 Nisan 2021 tarihinde Devrimci Anarşist Federasyon adını alan oluşumdan ayrılan kişiler tarafından, yapının kurucu üyelerinden olan Serkan Bayrak ve Çiğdem Bayrak hakkında; diğer üyelere yönelik taciz, psikolojik ve fiziksel şiddet uyguladıkları şeklindeki iddiaların yer aldığı çok sayıda ifşa metni yayınlanmıştı. Ankaralı bir grup anarşistin oluşturduğu Karala da, federasyona adını almasının ardından DAF’ın bileşeni olarak çalışmalarına devam ediyordu.

Twitter hesabından “Devrimci Anarşist Federasyon’dan Ayrılıyoruz!” başlığıyla yapılan açıklamada “Geçtiğimiz hafta sosyal medya üzerinden Devrimci Anarşist Faaliyet ve Serkan Bayrak’a ilişkin yayınlanan ifşalar, bizlerin bu kararı almasına neden olmuştur.” denildi.

“İktidar her nerede doğmuş olursa olsun, onun karşısına dikilmek, bizim için bir sorumluluktur.” ifadelerinin yer aldığı açıklamada “Süreç içerisinde, manipülasyona mahal veren açıklamalar yapan yoldaşlarımızı da net bir özeleştiri ve değerlendirme sürecine tabi tutacağımızı bildiriyoruz.” denildi.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir