Anasayfa / Haberler / Berlin’de sağlık çalışanlarının grevi üçüncü haftasında devam ediyor

Berlin’de sağlık çalışanlarının grevi üçüncü haftasında devam ediyor

Almanya’nın başkenti Berlin’de devlete ait Charité ve Vivantes hastanelerindeki sağlık çalışanları üç haftadan uzun süredir grevde. Şirket yönetimi ve Sosyal Demokrat (SPD), Sol Parti, ve Yeşiller ittifakı ile kurulan Berlin eyalet sağlık çalışanlarının taleplerini reddederken, Birleşik Hizmet İşleri Sendikası (Ver.Di) anlaşarak grevi bitirmeye çalışıyor.

Almanya’da sağlık sektöründeki en uzun grevlerden biri olan bu grev nedeniyle Charité’nin tüm kampüsleri ve Vivantes grubunun sekiz kliniğinde sağlık hizmetleri büyük oranda durmuş halde. Grevin başlangıcından bu yana binlerce ameliyatın ve tedavinin ertelendi veya iptal edildiği., yaklaşık 1.200 yatağın hizmet dışı durumda olduğu ve yaklaşık 2.000 hasta tedavi ve ameliyat için beklediği belirtiliyor.

Sağlık hizmetlerinde yaşanan aksamalara rağmen greve desteğin sürdüğü belirtiliyor. Ver.Di sendikasının ise grevedeki sağlık emekçilerinin yeterli görmediği koşullarda uzlaşmaya çalıştığı ifade ediliyor.

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir