Anasayfa / Haberler / Yaşam savunucuları devam eden yangınlara ilişkin Kadıköy’de eylem gerçekleştirdi

Yaşam savunucuları devam eden yangınlara ilişkin Kadıköy’de eylem gerçekleştirdi

İstanbul Kent, Doğa ve Ekoloji Örgütleri, iklim krizinin sonucu ortaya çıkan ve iktidarın ihmalleri ile daha da büyüyen yangınlara ilişkin eylem gerçekleştirdi.

“Türkiye yanıyor, yönetemiyorsunuz! Seyretme müdahale et” pankartının açıldığı eylemde “Haramilerin saltanatını yıkacağız” ve “Kanala değil, yangınla mücadeleye bütçe” dövizlerini açıldı “Ormanlar, nehirler sermaye değiller” ve “Saraya değil, doğaya bütçe” sloganları atıldı.

Okunan basın açıklamasında Türkiye ve dünyanın haftalardır yangınlarla boğuştuğuna vurgu yaparak, yangınlardan önce bilim insanlarının yaptığı uyarıların dikkate alınmadığını belirtti.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yapılan uyarılara rağmen yeterli ön hazırlığı yapmadığı, yangın müdahale araçları ve personel hazırlığı ile ilgili üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmediği belrtilen açıklamada yangınların söndürülmesi yerine sabotaj söylemiyle ırkçılığın körüklendiği ifade edildi.

Açıklama “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganıyla son buldu.

Adresi kontrol edin

Açlık grevindeki anarşist tutsak Alfredo Cospito’dan mektup: Asla teslim olmayın!

Anarşist tutsak Alfredo Cospito, İtalya’da Cezaevi İdaresi Yasası’nın 41. maddesine (41 Bis) dayanılarak uygulanan hapishane …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir