Yaşam savunucuları yangınlara aktif müdahale edilmesi talebiyle sokağa çıkıyor

kategori:

İstanbul’da kent, doğa ve ekoloji örgütleri iklim krizinin sonucu olan ve iktidarın ihmalleri ile daha da büyüyen orman yangınlarına aktif müdahale edilmesini sağlamak amacıyla eylem gerçekleştirecek.

Yaşam savunucuları yangınlara acil aktif müdahale edilmesini sağlamak ve bir daha yaşanmaması için bu iktidardan kurtulmak için harekete geçmeye çağırıyoruz ifadeleriyle bugün saat 19.30’da Kadıköy Süreyya Operası önüne eylem çağrısı yaptı.

Yapılan ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Türkiye ve dünya haftalardır göz göre göre gelen bir yangınla boğuşuyor. Sistemin ve onun iktidarlarının yarattığı ekolojik yıkım, iklim krizini de beraberinde getirirken dünyayı alt üst ediyor. Türkiye’de AKP iktidarının doğayı bir meta haline getiren yağma ve talan politikaları, toprağı, suyu, ormanları ve havayı kar ve rant hırsıyla sömürmesi sonucu çıkan yangınlara müdahale etmemesiyle birlikte yangın bölgelerindeki canlı yaşamının yok olmasıyla karşı karşıyayız.

Bizler İstanbul’daki kent, doğa ve ekoloji örgütleri olarak günlerdir yanan bu ülkeye acil müdahale için bir araya geliyoruz. Yaşam alanlarını, ağaçları, toprağı, suyu ve canlı yaşamını savunan herkesi bu çağrıya kulak vermeye, iktidarın yangınlara acil aktif müdahale edilmesini sağlamak ve bir daha yaşanmaması için bu iktidardan kurtulmak için harekete geçmeye çağırıyoruz. 5 Ağustos Perşembe saat 19.30’da Süreyya Operası önünde buluşuyoruz.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir