Anasayfa / Haberler / Kolombiya’da eylemler ikinci ayında aralıksız devam ediyor
"Gıda"

Kolombiya’da eylemler ikinci ayında aralıksız devam ediyor

Kolombiya’da ikinci ayına giren eylemler herkes için temel gelir, gençler için imkanlar yaratılması ve polis şiddetine son verilmesi gibi taleplerle aralıksız devam ediyor.

Hükümet ve Ulusal Grev Komitesi arasında Salı günü gerçekleşen görüşmelerin tıkanması sonrasında dün de (2 Haziran) ülkenin dört bir yanında binlerce kişi sokaklara çıktı. Ülkenin merkezi noktalarındaki mitinglerin yanı sıra, çeşitli güzergahlarda yol blokaj eylemleri gerçekleştirildi.

Eylemlerin başladığı 28 Nisan’dan bu yana en kitlesel ve militan gösterilerin gerçekleştiği Cali’de dün de on binlerce kişi bir araya geldi. Bazı noktalarda polis saldırılarının ardından polis ve eylemciler arasında çatışma yaşandı, çok sayıda kişi yaralandı ve gözaltına alındı. Başkent Bogota’da da binlerce kişi farklı noktalarda bir araya gelerek hükümetin müzakereleri tıkamasını protesto etti ve taleplerini dile getirdi.

Geçen hafta, hükümet ve komite arasında detayları açıklanmayan bir ön anlaşmaya varıldığı açıklanmış ancak hükümet blokaj eylemlerinin kınanması şartını öne sürerek nihai anlaşmayı imzalamamıştı.

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir