Anasayfa / Haberler / İsrail’in saldırılarına karşı dünya çapında eylemler sürüyor

İsrail’in saldırılarına karşı dünya çapında eylemler sürüyor

İsrail’in Filistin halkına yönelik saldırıları devam ederken, dünyanın birçok noktasında saldırılara karşı Filistinlilerle dayanışma eylemleri sürüyor.

Washington DC, Los Angeles, New York, Boston, Philadelphia başta olmak üzere birçok ABD eyaletinde binlerce kişi sokağa çıkarak İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarının sona ermesini talep etti. Doha, Kudüs, Bağdat, Odayseh, Brüksel, Londra, Paris, Madrid ve Berlin gibi dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirlerde de Filistin halkı ile dayanışmak için binlerce kişinin katıldığı eylemler düzenlendi.

Öte yandan İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik 10 Mayıs’tan bu yana sürdürdüğü saldırılarda bugüne kadar 58’i çocuk, 192 kişi hayatını kaybetti. Yaralı sayısının da 1235’e çıktığı ifade edildi. Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in gece yarısından itibaren düzenlediği saldırılarda 10’u çocuk olmak üzere 42 Filistinlinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir