Anasayfa / Haberler / Meksika’da kadınlar polis tarafından öldürülen göçmen kadın Victoria Salazar Arraiza için sokağa çıktı

Meksika’da kadınlar polis tarafından öldürülen göçmen kadın Victoria Salazar Arraiza için sokağa çıktı

Meksika’nın Tulum şehrinde 36 yaşındaki Salvadorlu göçmen kadın Victoria Salazar Arraiza’nın polis tarafından gözaltına alınırken vahşice öldürülmesi sonrasında kadınlar Mexico City’de sokağa çıktı.

“Victoria ölmedi, polis onu öldürdü!” ve “Arkadaşlarım benimle ilgileniyor, polis değil.”şeklinde sloganlar atan kadınlar Devrim Anıtı’ndan “Paseo de la Reforma” caddesine yürüdü. Eylemciler daha sonra Ulusal Saray önünde eylem gerçekleştirdi. Binaya girmeye çalışan kadınlar ve polis arasında çatışma yaşandı.

27 Mart’ta Tulum şehri polisleri, 36 yaşındaki Salazar’ı sarhoş olduğu gerekçesiyle gözaltına almak istemiş, polislerden biri çığlıklarına aldırmadan, uzun süre kadının üzerine diziyle basmıştı. Salazar polis şiddetti sonrasında nefessiz kalarak hayatını kaybetmişti.

Adresi kontrol edin

Kadınlara Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde kadınlar onlarca noktada eylem gerçekleştirecek

25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde onlarca yerleşim yerinde kadınlar sokaklara …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir