Anasayfa / Haberler / Meksika’da kadınlar polis tarafından öldürülen göçmen kadın Victoria Salazar Arraiza için sokağa çıktı

Meksika’da kadınlar polis tarafından öldürülen göçmen kadın Victoria Salazar Arraiza için sokağa çıktı

Meksika’nın Tulum şehrinde 36 yaşındaki Salvadorlu göçmen kadın Victoria Salazar Arraiza’nın polis tarafından gözaltına alınırken vahşice öldürülmesi sonrasında kadınlar Mexico City’de sokağa çıktı.

“Victoria ölmedi, polis onu öldürdü!” ve “Arkadaşlarım benimle ilgileniyor, polis değil.”şeklinde sloganlar atan kadınlar Devrim Anıtı’ndan “Paseo de la Reforma” caddesine yürüdü. Eylemciler daha sonra Ulusal Saray önünde eylem gerçekleştirdi. Binaya girmeye çalışan kadınlar ve polis arasında çatışma yaşandı.

27 Mart’ta Tulum şehri polisleri, 36 yaşındaki Salazar’ı sarhoş olduğu gerekçesiyle gözaltına almak istemiş, polislerden biri çığlıklarına aldırmadan, uzun süre kadının üzerine diziyle basmıştı. Salazar polis şiddetti sonrasında nefessiz kalarak hayatını kaybetmişti.

Adresi kontrol edin

Kuzey Denizi’ndeki açık deniz tesislerinde çalışan işçiler fiili greve başladı

Kuzey Denizi’ndeki bir dizi tesisteki işçiler, artan yaşam maliyetleri karşısında ücret artışlarını güvence altına almak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.