Anasayfa / Haberler / Katledilen eşi ve çocukları için “adalet” talebiyle oturma eylemini sürdüren Emine Şenyaşar gözaltına alındı

Katledilen eşi ve çocukları için “adalet” talebiyle oturma eylemini sürdüren Emine Şenyaşar gözaltına alındı

Eşi ve çocukları AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları tarafından katledilen ve Urfa Adliyesi önünde “adalet” talebiyle oturma eylemi sürdüren Emine Şenyaşar gözaltına alındı.

Emine Şenyaşar’ın eşi Hacı Esvet Şenyaşar ile çocukları Adil ve Celal Şenyaşar, 24 Haziran 2018 genel seçim çalışmaları sırasında AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınları tarafından katledilmişti.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Emine Şenyaşar ve saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar Urfa Adliyesi önünde “Adalet” talebiyle başlattığı oturma eyleminin 7’nci gününde “kamu görevlisine hakaret ettiği” iddiasıyla gözaltına alınarak, Urfa Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.  

Urfa Barosu Başkanı Abdullah Öncel, gözaltına alınan anne Şenyaşar için, “Bir iddia üzerine ifadesini almak için gözaltına aldılar. Ben olayın takipçisi olacağım” dedi.  Saldırıdan yaralı olarak kurtulan Ferit Şenyaşar’ın, adliye önündeki eylemi ise sürüyor.

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir