Anasayfa / Haberler / İngiltere’de Filistin dayanışma grubu Palestine Action, İsrail ordusuna İHA üreten şirkete yönelik eylem gerçekleştirdi

İngiltere’de Filistin dayanışma grubu Palestine Action, İsrail ordusuna İHA üreten şirkete yönelik eylem gerçekleştirdi

Birleşik Krallık’ta bulunan Filistin dayanışma grubu Palestine Action (Filistin Eylemi), İsrail’li silah şirketi Elbit’in yan kuruluşu olan UAV Engines’in İngiltere’nin Shenstone kentindeki fabrikasında 23 Şubat Salı günü eylem gerçekleştirdi.

Şirket binasına çıkarak Filistin bayrağı açan eylemciler, UAV Engines’in Filistinlilere karşı kullanılan insansız hava aracı tedariğini protesto etmek için kırmızı boyalar döktü ve binanın camlarını kırdı düzenledi. Eylemciler Elbit’in çatısını uzun süre işgal ederek üretimin durmasını sağladı.

Eylemciler, akşam saatlerinde polis tarafından binaya getirilen vinçle indirilerek gözaltına alındı. Gözaltına alınmaya yangın söndürücülerden kırmızı boya püskürterek bir süre direnen eylemcilerin daha sonra evlerinin de basıldığı açıklandı. Gözaltındaki altı kişi bu sabah mahkemeye çıkarılacak.

Adresi kontrol edin

Kuzey Denizi’ndeki açık deniz tesislerinde çalışan işçiler fiili greve başladı

Kuzey Denizi’ndeki bir dizi tesisteki işçiler, artan yaşam maliyetleri karşısında ücret artışlarını güvence altına almak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.