Anasayfa / Haberler / Myanmar’da darbeye karşı eylemler sürüyor: On binlerce kişi Yangon’da yolları bloke etti

Myanmar’da darbeye karşı eylemler sürüyor: On binlerce kişi Yangon’da yolları bloke etti

Myanmar’da 1 Şubat’ta gerçekleştirilen askeri darbeye karşı başlayan eylemler sürüyor. Bugün Myanmar’in en büyük kenti olan Yangon’da gerçekleşen eylemlere on binlerce kişi katıldı.

Bugün için yapılan tüm şehirde yolları bloke etme çağrısı sonrasında sabah saatlerinden itibabren şehrin farklı noktalarıda toplanan eylemciler yolları trafiğe kapattı. Yolları kapatmak için şoförlere “bozuk araba eylemi” çağrısı da yapıldı.

Yangon’da bulunan Hledan kavşağında sabah saatlerinde bir araya gelen yüzlerce kişi yolu trafiğe kapattı. Öğle saatlerine doğru eylemcilerin sayısı artarken, şehir merkezine ve havaalanına giden ana yollar darbe karşıtı binlerce eylemci tarafından bloke edildi. Yangon’daki çeşitli kavşaklarda çok sayıda halk otobüsü ve özel araç da “bozuk araba” eylemine katılarak yolları bloke etti.

Adresi kontrol edin

Firar eden Filistinli tutsaklardan 4’ünün yakalanmasının ardından eylemler gerçekleştiriliyor: İsrail devletinin kolektif cezalandırma politikalarına karşı tutsaklar hapishanelerde eylemlere hazırlanıyor

İsrail’deki Gilboa Hapishanesi’nden 6 Eylül’de tünel kazarak firar eden 6 Filistinli tutsaktan 4’ünün binlerce askerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir