Anasayfa / Haberler / Direnen öğrencilere yönelik saldırılar sürüyor: MSGSÜ öğrencisi Beyza Buldağ tutuklandı

Direnen öğrencilere yönelik saldırılar sürüyor: MSGSÜ öğrencisi Beyza Buldağ tutuklandı

Bu sabah erken saatlerde İzmir’deki evinden Twitter’daki @boundayanisma hesabını yönettiği iddiasıyla gözaltına alınan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Sinema ve Televizyon bölümü öğrencisi Beyza Buldağ hakkında da tutuklama kararı verildi.

Gözaltına alınmasının ardından Buca Karakolu’na götürülen Buldağ’ın bilgisayar ve telefonuna el konuldu. Buldağ, daha sonra İzmir’den İstanbul’a götürüldü. Öğrenci, emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.

Savcılıkta ifadesi alınan Beyza Buldağ, ‘halkı kin nefret düşmanlığa tahrik’ ve ‘suç işlemeye tahrik’ iddilarıyla sevk edildiği hakimlik tarafından tutuklandı.

Tutuklama kararının ardından konuşan Buldağ’ın avukatı Özgür Urfa “Beyza tutuklu öğrencilere özgürlük istediği için tutuklandı. Biz de bu suçu işliyoruz. Bütün tutuklu öğrencilere özgürlük istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Beyza Buldağ’ın tutuklanmasının ardından, hakkında ev hapsi kararı verilen öğrenci sayısı 24’e, tutuklama kararı verilen öğrenci sayısı ise 9’a yükseldi.

Adresi kontrol edin

Firar eden Filistinli tutsaklardan 4’ünün yakalanmasının ardından eylemler gerçekleştiriliyor: İsrail devletinin kolektif cezalandırma politikalarına karşı tutsaklar hapishanelerde eylemlere hazırlanıyor

İsrail’deki Gilboa Hapishanesi’nden 6 Eylül’de tünel kazarak firar eden 6 Filistinli tutsaktan 4’ünün binlerce askerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir