Anasayfa / Haberler / Tunus’ta yüzlerce kişi geçen haftaki eylemlerde gözaltına alınanların serbest bırakılması talebiyle sokağa çıktı

Tunus’ta yüzlerce kişi geçen haftaki eylemlerde gözaltına alınanların serbest bırakılması talebiyle sokağa çıktı

Tunus’ta geçen hafta gerçekleşen eylemler sırasında gözaltına alınanların serbest bırakılması talebiyle sokağa çıktı.

Cumartesi öğle saatlerinde Başkent Tunus’taki 5. Muhammed Caddesi’nde toplanan eylemciler, geçen hafta başkent ve diğer bazı şehirlerde gerçekleşen eylemlerde “yağma” suçlamasıyla gözaltına alınanların serbest bırakılması talebiyle Habib Burgiba Caddesi’ne doğru yürüyüş gerçekleştirdi. Polis yolu kapatarak eylemcilerin Habib Burgiba Caddesi’ne ulaşmasını engelledi. Bunun üzerine eylemciler polis kalkanlarına boya fırlattı.

Yüzlerce kişinin katıldığı eylemde “Polis devletinin, milislerin ve militarizmin dönüşüne ve baskıya hayır” sloganıyla düzenlenen eyleme katılanlar, “Rejimi düşürmek görevdir”, “Halkın evlatları hapishanelerde” ve “Devrim devam ediyor” sloganları attı.

Tunus’ta derinleşen ekonomiz krizle birlikte artan yoksulluğa, yolsuzlukllara ve polis baskısına karşı 15 Ocak’ta eylemler başlamış. Bir hafta boyunca süren ve yoksul semtlerde yoğunlaşan eylemler boyunca en az 1000 kişinin gözaltına alınmıştı.

Adresi kontrol edin

Reyanlı’da jandarma tarafından işkenceye uğrayan Suriyeli mülteci yaşamını yitirdi

Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışan 8 Suriyeli mültecinin jandarma tarafından işkenceye uğradığı, en az bir kişinin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir