Sapkın devletin saldırılarına karşı Boğaziçi Ünivesitesi öğrencilerinin cevabı: Kazanacağız!

kategori:

Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenciler tarafından yaklaşık bir haftadır düzenlenen sergi, sosyal medyada hedef gösterilmesi sonrasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açtığı soruşturma kapsamında şu ana kadar 4 öğrenci gözaltına alındı. Gözaltına alınan öğrencilerin İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildiği bir öğrencinin ise polis tarafından arandığı belirtildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise “4 LGBT sapkını gözaltına alındı!” diyerek öğrencilere yönelik nefret söyleminde bulundu ve hedef gösterdi.

Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanan AKP’li Melih Bulu da #bogazicilgbtrezaleti etiketini kullandığı paylaşımıyla homofobik saldırıya destek verdi. Bulu “Bir grup kendini bilmez tarafından İslamiyetin kutsallarına saldırı hiç bir şekilde kabul edilebilir değildir. Bunun Boğaziçi değerlerinde asla yeri yoktur. Bu şuursuz saldırıdan sorumlu olanlar hakkında kapsamlı soruşturma başlatılmıştır.#bogazicilgbtrezaletiifadelerini kullandı. Bulu daha sonra nefret söylemi içeren bu paylaşımını silerek, etiket kullanmadan yeniden paylaştı.

Boğaziçi Dayanışması hesabından ise saldırılar karşısında “Boğaziçinde bir rezalet var. LGBTİ+ rezaleti değil, Kayyum rezaleti. Hepimiz LGBTİ+yız, hepimiz direniyoruz. Kazanacağız!” paylaşımında bulundu.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir