Anasayfa / Haberler / Üniversitelere rektör atamalarına karşı eylemler 11. gününde

Üniversitelere rektör atamalarına karşı eylemler 11. gününde

Boğaziçi Üniversitesi’nde başlayan ve diğer üniversitelere de sıçrayan, üniversitelere rektör atamalarına karşı eylemler 11. gününde devam etti.

Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim görevlileri günlerdir olduğu gibi sırtlarını rektörlük binasına dönerek rektör atamalarını protesto ederken, Güney Kampüsü’nde bir araya gelen öğrenciler tarafından çadır kuruldu. “Çok dilli edebiyat dinletisi” etkinliği gerçekleştiren öğrenciler, daha sonra süreci değerlendirdikleri açık toplantı gerçekleştirdiler. Öğrenciler rektörlük binasına, “Melih Bulu İstifa! Mühürlendin!” yazısı yansıttı. Öğrenciler akşam ise basın açıklaması gerçekleştirdi. Çok sayıda öğrencinin katıldığı eylemde “Kayyum rektör istemiyoruz.” “YÖK, polis, medya, bu abluka dağıtılacak.” sloganları atıldı.

Adana’da ise rektör atamalarına karşı Gençlik Meydanı’nda bir eylem gerçekleştirildi. Adana Üniversite Dayanışması çağrısıyla gerçekleşen eylemde “Kayyum rektörlere karşı yaşasın üniversitesi dayanışması” pankartı açan öğrenciler, “Kayyum rektör istemiyoruz”, “Bize gücünüz yetmez! Biz geleceğiz”, “Özerk demokratik üniversite için mücadeleye” dövizleri taşıdı. 

Kastamonu’da da farklı üniversitelerde okuyan öğrenciler tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda bir eylem gerçekleştirildi. “Kayyum Rektör İstemiyoruz, Boğaziçi’nin yanındayız.” pankartı açan öğrenciler çeştli dövizlerle üniversitelerde rektör atamlarına tepki gösterdi.

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir