Hindistan’da çimento fabrikasında iş cinayetinin ardından eylem patlak verdi: Fabrikada bulunan araçlar ateşe verildi, yönetim binası taşlandı

kategori:

12 Ocak’ta Rajasthan’ın Nagaur bölgesindeki bir çimento fabrikasında bir işçi nefes nefese karak çalışırken kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırıldı. Çalışma koşulları nedeniyle kalp krizi geçirdiği belirtilen işçi kaldırıldığı hastanede gece yarısı hayatını kaybederken, Çarşamba günü arkadaşlarının iş cinayetinde yaşamını yitirdiğini duyan işçiler fabrika yönetiminden, ölen işçicinin ailesine tazminat ödemesini talep etti.

Fabrika yönetiminin taleplerini reddetmesi üzerine yüzlerce işçi toplanarak eyleme başladı. Aralarında bir ambulansın da olduğu iş yerine ait çok sayıda araç işçiler tarafından ateşe verildi, yönetim binasına taş attı.

Polis, fabrika yönetiminin taleplerini karşılamayı reddetmesi üzerine işçilerin fabrikaya taş attığını ve ayrıca bir ambulansı ateşe verdiğini söyledi. Daha sonra işçiler ile fabrika yönetimi arasında bir anlaşmaya varıldığı belirtildi.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir