Anasayfa / Haberler / British Gas’ta mühendis ve çağrı merkezi çalışanları greve başladı

British Gas’ta mühendis ve çağrı merkezi çalışanları greve başladı

İngiltere’de British Gas’da çalışan binlerce mühendis ve çağrı merkezi çalışanı, bugün şirketin yerleşik hale gelen “kov ve yeniden işe al” uygulamasına yanıt olarak ülke çapında beş günlük greve başladı.

GMB Sendikası, şirket yönetimiyle devam eden görüşmelerin anlaşmazlıkla sonuçlanmasının ardından, British Gas’da çalışan 9.000 üyesinin yüzde 89’unun grev yapılması yönünde oy kullanması üzerine grev çağrısında bulundu. Greve sendika üyesi olan 7000 mühendis ve 2000 çağrı merkezi çalışanının çoğunun katılmasını bekleniyor.

Sendika, şirket yönetiminin “kov ve yeniden işe al” olarak isimlendirilen planla, aylardır çalışanlarına daha kötü koşullarda yeniden sözleşme imzalamaları için zorbalık yaptığını, bunu kabul etmeyen çalışanların işten kovulmakla tehdit edildiğini belirtti. Sendika bu politikalarıyla şirketin işçilere grev yapmaktan başka bir çare bırakmadığını ifade etti.

Sendika tarafından, bugün başlayan grev süresince koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle ülke genelinde, British Gas’a ait iş yerlerinde oluşturulacak grev hatlarında sınırlı sayıda grev gözcüsünün bulundurulacağı ve sosyal mesafe kurallarına uyulacağı açıklandı.

Adresi kontrol edin

Madrid’te artan homofobik saldırılara karşı yüzlerce kişi sokağa çıktı

Madrid’in merkezindeki Malasaña’da 5 Eylül’de bir LGBTİ+’nın 8 kişi tarafından homofobik saldırıya uğradığı yönünde ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir