Anasayfa / Haberler / Fransa’da Global Güvenlik Yasası’na karşı eylemler devam ediyor

Fransa’da Global Güvenlik Yasası’na karşı eylemler devam ediyor

Fransa’da hükümet tarafından çıkartılmak istenen Global Güvenlik Yasası’na karşı eylemler devam ediyor. Dün (12 Aralık) Paris, Lyon, Rennes ve Marsilya’nın da aralarında olduğu en az 85 noktada eylem düzenlendi.

Paris’te Chatelet Meydanı’nda toplanan on binlerce kişi “Herkes polisten nefret ediyor” sloganıyla Republique Meydanı’na yürüdü. Yürüyüş güzergahında eylemciler ve polis arasında çatışmalar yaşandı. Polisin tazyikli su ve biber gazı ile saldırılarına karşı eylemciler barikat kurarak direndi. Bir banka, emlak acentası ve süpermarket eylemciler tarafından hedef alındı.

Paris’teki eylemlerde yaklaşık 150 kişinin gözaltına alındığı açıklandı. Polis saldırılarında biri yüzünden olmak üzere çok sayıda eylemci yaralandı.

Lyon’da düzenlenen eylemde de polisin biber gazı, tazyikli su ve plastik mermiyle saldırısı sonrasında eylemciler ve polis arasında çatışma çıktı.

Adresi kontrol edin

Askerler tarafından işkenceyle öldürülen mültecinin dosyasında takipsizlik kararı verildi

Geçtiğimiz Kasım ayında Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışırken askerler tarafından işkenceyle öldürüldüğü belirtilen Ridwan Îd Numan El Ehmed’in …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir