Anasayfa / Haberler / Arnavutluk’ta Klodian Rasha’nın polis tarafından öldürülmesi sonrasında başlayan eylemler 4. gününde devam etti

Arnavutluk’ta Klodian Rasha’nın polis tarafından öldürülmesi sonrasında başlayan eylemler 4. gününde devam etti

Arnavutluk’ta 25 yaşındaki Klodian Rasha isimli gencin maske takmadığı için polis tarafından öldürmesi sonrasında başlayan eylemler dördüncü gününde devam etti.

Dün (12 Aralık) yüzlerce eylemci başkent Tiran başta olmak üzere Arnavutluk’un bir çok şehrinde sokağa çıktı. Tiran’da akşam saatlerinde İçişleri Bakanlığı önünde toplanan “Klodian için Adalet” sloganıyla İçişleri Bakanlığı ve Tiran Bölge Emniyet Müdürlüğü binalarına yürüdü. Polisin biber gazı ve tazyikli suyla saldırdığı eylemde gözaltına alınan ve yaralananlar oldu. Saldırı sonrası eylemler şehrin farklı bölgelerinde devam etti.

Tiran’da 9 Aralık’ta 25 yaşındaki Klodian Rasha polis tarafından “dur” ihtarına uymadığı gerekçesiyle vurulmuş ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Klodian Rasha’nın babası ise oğlunun sigara almak için evden çıktığını ve eve döndüğü sırada maske takmadığı için polis tarafından öldürüldüğünü söylemişti. Eylemler nedeniyle İçişleri Bakanı Sander Lleshaj istifa etmek zorunda kalmıştı.

Adresi kontrol edin

Madrid’te artan homofobik saldırılara karşı yüzlerce kişi sokağa çıktı

Madrid’in merkezindeki Malasaña’da 5 Eylül’de bir LGBTİ+’nın 8 kişi tarafından homofobik saldırıya uğradığı yönünde ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir