Anasayfa / Haberler / Durban’da katı atık işçileri greve çıktı

Durban’da katı atık işçileri greve çıktı

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin eThekwini metropolitan alanında bulunan en büyük şehir olan Durban’da katı atık işçileri greve başladı. Dün (16 Kasım) işçilerin iş yavaşlattıkları ve şehirde çöplerin geç toplandığı ancak belediye yönetimi ile anlaşmaya varılamaması üzerine bugün grevin başladığı belirtiliyor.

Grevci işçiler şehirde birçok yolu belediyeye ait çöp kamyonlarını da kullanarak trafiğe kapattı. İşçilerin fazla mesai ücreti konusunda anlaşmazlık nedeniyle greve çıktıkları ifade ediliyor.

Belediye sözcüsü Msawakhe Mayisela tarafından yapılan açıklamada grev “yasadışı” olarak tanımlanırken “Belediye yönetimi şikâyetlerini tespit etmek ve ileriye dönük bir yol haritası çizmek için sendikalarla bir araya gelecek.” denildi. Mayisela “Şehrin yöneticileri bu konuya öncelik veriyor ve durumun hızla normale dönmesini sağlamak için tüm engelleri kaldırıyor.” ifadelerini kullandı.

Durban atık işçilerinin yıl başından bu yana en az üç kez greve gittiği belirtiliyor.

Adresi kontrol edin

Mersin’de ev taşımacılığı işçileri fiili grev gerçekleştirdi

Mersin’de ev taşımacılığı işçileri ücretlerinin artırılması talebiyle fiili grev gerçekleştirdi. İşçiler Toros ilçesine bağlı Kurdali …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir