Anasayfa / Haberler / Panama’da sağlık çalışanları daha iyi ekipman ve kişisel koruyucu malzemesi talebi ile greve çıktı

Panama’da sağlık çalışanları daha iyi ekipman ve kişisel koruyucu malzemesi talebi ile greve çıktı

Panama Hemşireler Birliği (ANEP) diğer sağlık çalışanlarının da katılımı ile daha iyi bio-güvenlik ekipmanı ve kişisel koruyucu talebi ile 25 Ağustos’ta bir çok hastanede grev ve eylemler gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili ANEP tarafından yapılan açıklamada “Uzun zamandır yetkililere durumumuzu iletiyor, iletişim kurmaya çabalıyor ve destek toplantıları yapılmasını talep ediyoruz. Ama artık yetkililerin taleplerimizi karşılayacağına yada ihtiyaç duyduğumuz güvenlik önlemlerinin alındığı bir toplum olmamıza dair bir hissiyat bizde oluşmadı” ifadeleri kullanıldı.

İsyandan.org’un haberine göre devam eden eylemlere katılan sağlık çalışanlarının büyük bir bölümü kamu hastanelerinde hizmet veriyor. Hemşirelerin talepleri arasında fazla mesailerin ödenmesi ve daha fazla dinlenme zamanı verilmesi de var. ANEP diğer sağlık işçilerinin sendikalardan destek almak için sosyal medya kampanyası başlattı.

Adresi kontrol edin

Reyanlı’da jandarma tarafından işkenceye uğrayan Suriyeli mülteci yaşamını yitirdi

Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışan 8 Suriyeli mültecinin jandarma tarafından işkenceye uğradığı, en az bir kişinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir