ABD’de Jacob Blake’in polis tarafından öldürülmesi sonrasında başlayan eylemlere yönelik ırkçı saldırıda iki kişi yaşamını yitirdi

kategori:

ABD’nin Wisconsin eyaletindeki Kenosha kentinde Jacob Blake isimli siyahın polis tarafından vurulmasının ardından düzenlenen eylemler üçüncü gününe girdi. Eylemler sırasında 17 yaşında beyaz bir ırkçı tarafından düzenlenen saldırıda iki eylemci yaşamını yitirdi.

Kyle Rittenhouse isimli saldırganın 17 yaşında olduğu ve Boogaloo Boys isimli ırkçı gruba üye olduğu öğrenildi. Silahsız eylemcilere yönelik AR-15 av tüfeği ile gerçekleştirilen saldırıda biri başından, diğeri göğsünden vurulan iki kişinin hayatını kaybettiği, en az bir kişinin de yaralandığı açıklandı.

ABD’nin Wisconsin eyaletinin Kenosha kentinde pazar günü öğleden sonra polis, Jacob Blake isimli siyah bir erkeğe arkadan 7 el ateş etmiş ve ağır yaralamıştı. Yapılan son açıklamalara göre Blake’nin bağırsaklarının bir kısmının alındığını, ciğerlerinde ve böbreklerinde hasar kaldığını ve felçli kalan Blake’in tekrar yürümesinin bir mucize olduğu belirtiliyor.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir