Zeytinburnu’nda bir ırkçı Suriyeli mültecilere silahla saldırdı: Abdulkadir Davud hayatını kaybetti

kategori:

Hafta sonu dinlenmek üzere Zeytinburnu sahiline giden 6 Suriyeli işçi, ırkçı bir kişinin saldırısına uğradı. Irkçı saldırgan evinin balkonundan Suriyelilere kurşun yağdırdı. Kaçmaya çalışan Suriyeli mültecilerden Abdulkadir Davud (21) hayatını kaybetti.

Evrensel’in haberine göre Esenler’de ikamet eden ve Pazar günü tatili nedeniyle Zeytinburnu sahiline inen bir grup Suriyeli arkadaşın üzerine, akşam eve dönmek üzereyken ateş açıldı. Olayın tanıklarından Suriyeli mülteci Ahmed Uzun (20) yaşananları Evrensel’e anlattı: “Zeytinburnu sahilindeki bir parkta sohbet ediyorduk. Eve gitmek üzere durağa gittik. Esenler otobüsünü bekliyorduk. Tanımadığımız bir adam evinin pencerinden çıktı ve bize küfür etmeye başladı. ‘Niye küfür ediyorsun, biz sana ne yaptık’ diye sorduk. ‘S..n gidin Suriyeliler’ diye devam etti, çok ağır küfürler etti. Biz küfür etmedik.”

Sözü edilen kişinin içeri girmesiyle bu kez balkona karısının çıktığını ifade eden Uzun, “Kadın bize ‘Kaçın, bu sarhoş, silah almaya gitti’ dedi. Biz de kaçmaya başladık. Arkadan 3 el silah sesi geldi. İkisi Abdulkadir’e saplanmış, biri boşa gitmiş. Döndüğümüzde çocuk kanlar içindeydi. Ambulans onu almaya geldiğinde tahminimce ölmüştü. O gün sahilde fotoğrafını çekmiştim” diye konuştu.

Sonrasında olay mahalline sivil polislerin geldiğini söyleyen Uzun, “Adamın kaçtığını söylediler, yakalanmış da olabilir. Savaştan kaçtık buraya geldik, Abdulkadir burada öldürüldü. Ailesi ve arkadaşları olarak adalet istiyoruz” dedi.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir