Anasayfa / Haberler / CPS Otomotiv Tekstil fabrikasında grev kararı asıldı

CPS Otomotiv Tekstil fabrikasında grev kararı asıldı

DERİTEKS sendikası, patronun toplu sözleşmeye yanaşmaması üzerine Tuzla’da bulunan CPS tekstil fabrikasında grev kararı aldı. Alınan karar fabrikada çalışan işçilerin katıldığı eylemle fabrikaya asıldı. Patronun masaya gelmemesi halinde işçiler 6 iş günü sonunda greve çıkacak.

Grev kararına ilişkin Evrensel’e konuşan DERİTEKS Genel Yönetim Kurulu Üyesi Binali Tay, 70 üyelerinin bulunduğu fabrikada Mercedes, Volkswagen, Audi gibi markalar için araba koruma kılıfı üretildiğini söyledi. Sözleşme görüşmelerinin 1 Ocak’ta başladığını hatırlatan Tay, “3 görüşme yapıldı, idari maddelerde anlaşma sağlandı. Fabrika iki ortaklı. Ücret maddesine gelince ortaklardan birinin ayrılması ve devir söz konusu oldu. Bu nedenle toplu sözleşmemiz tıkanmaya başladı. Görüşme sürerken pandemi süreci başladı. Sözleşmeler askıya alınınca 3 ay da böyle devam etti” dedi.

Görüşmeler başladığında ara bulucu aşamasına geçildiği bilgisini veren Tay, patronun toplu sözleşmeye yanaşmaması nedeniyle grev kararı aldıklarını söyledi. İşverene toplu sözleşmeyi imzalama çağrısı yaptıklarını dile getiren Tay, “Üyelerimizle yeniden süreci değerlendireceğiz ve yasal süremiz olan 6 iş gününü geçirdikten sonra işverenin masaya gelmemesi halinde grev uygulamasına geçeceğiz” diye konuştu.

Adresi kontrol edin

Reyanlı’da jandarma tarafından işkenceye uğrayan Suriyeli mülteci yaşamını yitirdi

Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışan 8 Suriyeli mültecinin jandarma tarafından işkenceye uğradığı, en az bir kişinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir