Anasayfa / Haberler / Almanya’da Bosch işçilerinden blokaj eylemi

Almanya’da Bosch işçilerinden blokaj eylemi

Almanya’da 3 bin işçi Stuttgart’ta bulunan Bosch’un üretim ve yönetim merkezini zincir oluşturarak bloke etti. İşletmenin çevresini oluşturdukları insan zinciriyle kuşatan işçiler işten atma saldırılarına karşı seslerini yükselttiler. Yerel ve bölgesel medyanın görüntü alıp röportajlar yaptığı eylem Saat 11’den 12’ye kadar sürdü. Bosch’un Schwieberdingen işletmesinden işçiler de dayanışmanın bir işareti olarak insan zincirinde yer aldılar.

Kızıl Bayrak’ın haberine göre Bosch’un Stuttgart-Feuerbach merkezinde 14.500 üretim ve büro emekçisi çalışıyor. TİS anlaşmalarında 2022 yılına kadar işten çıkarmalar olmayacağı sözünü vererek, bürokratik sendika yönetimlerinin de yardımıyla işçilerin kazanılmış haklarını gasp eden şirket yönetimi, Feuerbach ve Schwieberdingen’deki işletmelerinde 1.600 üretim ve büro emekçisinin işine son vereceklerini duyurdu.

İşçi zincirine katılan işçiler dizel kriziyle başlayan bu saldırıların Covid-19 salgını bahanesiyle daha da büyüyeceğini söylüyorlar.

Adresi kontrol edin

Berlin’de Køpi Wagenplatz kamp alanının tahliyesine karşı binlerce kişi sokağa çıktı

Almanya’nın başkenti Berlin’de bulunan Kreuzberg bölgesinde, anarşistlerin ve diğer radikal hareketlerin 1990 yılından beri kullandığı Køpi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir