Anasayfa / Haberler / Almanya’da Bosch işçilerinden blokaj eylemi

Almanya’da Bosch işçilerinden blokaj eylemi

Almanya’da 3 bin işçi Stuttgart’ta bulunan Bosch’un üretim ve yönetim merkezini zincir oluşturarak bloke etti. İşletmenin çevresini oluşturdukları insan zinciriyle kuşatan işçiler işten atma saldırılarına karşı seslerini yükselttiler. Yerel ve bölgesel medyanın görüntü alıp röportajlar yaptığı eylem Saat 11’den 12’ye kadar sürdü. Bosch’un Schwieberdingen işletmesinden işçiler de dayanışmanın bir işareti olarak insan zincirinde yer aldılar.

Kızıl Bayrak’ın haberine göre Bosch’un Stuttgart-Feuerbach merkezinde 14.500 üretim ve büro emekçisi çalışıyor. TİS anlaşmalarında 2022 yılına kadar işten çıkarmalar olmayacağı sözünü vererek, bürokratik sendika yönetimlerinin de yardımıyla işçilerin kazanılmış haklarını gasp eden şirket yönetimi, Feuerbach ve Schwieberdingen’deki işletmelerinde 1.600 üretim ve büro emekçisinin işine son vereceklerini duyurdu.

İşçi zincirine katılan işçiler dizel kriziyle başlayan bu saldırıların Covid-19 salgını bahanesiyle daha da büyüyeceğini söylüyorlar.

Adresi kontrol edin

Açlık grevindeki anarşist tutsak Alfredo Cospito’dan mektup: Asla teslim olmayın!

Anarşist tutsak Alfredo Cospito, İtalya’da Cezaevi İdaresi Yasası’nın 41. maddesine (41 Bis) dayanılarak uygulanan hapishane …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir