Anasayfa / Makaleler / İranlı anarşistlerin Qasem Soleimani suikastine ilişkin bildirisi

İranlı anarşistlerin Qasem Soleimani suikastine ilişkin bildirisi

Qasem Soleimani insanlara uzun süre işkence etti ve Ortadoğu’da, özellikle Suriye, Irak ve Yemen’de onun suçlarından kurtulanları kutluyoruz. Ve biz bu savaş suçlusunun ölümüne sevinirken, bir devlet savaşı olasılığına (ABD devlet terörü ile İran devlet terörü arasında) karşı muhalefetimizi de güçlü biçimde ilan ediyoruz.

Saatler önce, İran hükümetinin Ortadoğu’dan sorumlu üst düzey askeri yetkililerinden Qasem Soleimani, Donald Trump’ın doğrudan emriyle Bağdat’ta öldürüldü.

Qasem Soleimani, Suriye, Irak ve Yemen’deki çatışmalarda binlerce erkek, kadın ve çocuğu öldüren soykırımcı bir adamdı. Esad için kuşatmaları yönetti ve İran’da çoğu çocuk olan Afgan mültecileri Suriye iç savaşında ölmeleri için askere aldı. Bu devlet suikastı, ABD tarafından Donald Trump’ın seçilmesiyle açık ilgili olarak gerçekleştirildi ve bu yapılan Orta Doğu halklarının çıkarına olmadı ve olmayacak.

İslami rejimin güvenliği ve istihbarat yetenekleri hakkında yaptığı çok sayıda karışıklık ve tartışmalara rağmen, aslında rejimin en önemli ulusötesi gücünü koruyamadığını ve ABD’nin onu ortadan kaldırmaya karar verir vermez Qasem Soleimani suikastinin gerçekleştiğini görüyoruz.

Bir yandan, suçlu İslam rejiminin kötülüğü daha belirgin hale geldi ve diğer yandan ABD devlet terörizminin, ne kendi halkının ne de Ortadoğu’daki halkların yaşamlarını umursamayan yozlaşmış doğasını gösterdi – böyle olmasaydı İran devlet teröristleri yıllar boyunca kolayca ortadan kaldırılabilirdi.

Modern Ortadoğu’nun bir yandan dini fanatikler ve teröristler, diğer yandan uluslararası kapitalistlerin ve destekçilerin (Doğu ve Batı Emperyalizmi) müdahalesi yüzünden, savaşlar, katliamlar, sürgünler ve kıtlık ile biçimlendirildiğini tekrar ifade ediyoruz.

Umarız tüm bu dini teröristler en kısa zamanda öldürülür ve bu katil devlet iktidarı yok edilir, böylece Ortadoğu halkı tekrar barış ve refah içinde yaşar.

Çeviri: Yeryüzü Postası

Kaynak: The Anarchist Era Collective’s Statement on the Assassination of an Iranian State Terrorist

Adresi kontrol edin

Cumhuriyet Döneminin İlk Anarşistinin İzinde: Tireli Kemal Uygunoğlu – Batur Özdinç

1986’da yayınlanan “Kara” dergisini milat alırsak, anarşizmin Türkiye topraklarında bir “hareket” olarak henüz kırk yılı …

4 yorumlar

  1. Anti emperyalist

    Faşist pisliğin teki batılı emperyalist pislikler tarafından gebertilmiş, darısı ülkemizdeki pisliklerin başına…

    • Akılsız faşist demek emperyalizmin beşinci kolu demek emperyalizmin hizmetinde mazlum milletlere baskı terör yapan demek.iran emperyalist bir devletmi ? Ortadoğu’da ortalığı karıştıran ABD emperyalizmine karşı mücadele icinde geçmiş birisi ni faşist olarak nitelemek cehalet ötesi bir zirvalik sulamani Ortadoğu’da ABD emperyalizmine karşı mücadele eden bir devrimciydi.abd boşuna mı hedef aldı CIA ağzıyla konuşacak kadar alçaliyorsun.

    • sana katiliyorum onlar dovusunce nerede oldugumuzu unutup halk dusmanlarinin arkasina yedeklenmemek lazim yerimiz oterite karsiti devrimci cephe birlesenleri olmalidir savasi iç savasa donusturup onlari çopluge atmaliyiz onlarin bize yaptigini unutmamaliyiz bizde onlara dar agaçlari kuracagiz bu dalas sermaye kavgasi iyi bir firsattir !!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir