Anasayfa / Haberler / Gazete Karınca İmtiyaz Sahibi Necla Demir’e Afrin haberi nedeniyle dava açıldı

Gazete Karınca İmtiyaz Sahibi Necla Demir’e Afrin haberi nedeniyle dava açıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından Gazete Karınca İmtiyaz Sahibi Necla Demir hakkında yürütülen soruşturma sonucunda iddianame hazırlandı.

Gazete Karınca’nın haberine göre “Zincirleme şekilde örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla hazırlanan iddianame, sunulduğu İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Soruşturmanın 21 Ocak 2018 tarihinde Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) yapılan bir ihbar maili üzerine başlatıldığı ortaya çıktı. Söz konusu ihbar maili üzerine İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gazeteci Necla Demir hakkında 8 Mayıs 2018 tarihinde fezleke hazırlandı.

Demir hakkında yöneltilen suçlamaların büyük çoğunluğu ise 20 Ocak 2018’de başlayan Afrin’e dönük operasyona ilişkin yapılan haberler ve röportajlardan oluşuyor.

Temmuz ayında, aralarında Greif İşgal Direniş, Fotoğraf Sinema Emekçileri (Fosem), Öğrenci Kolektifleri, EHP, Taksim Gezi Parkı ve Acıbadem Dayanışması’nın da olduğu pek çok sosyal medya hesabı hakkında İstanbul Adliyesi Basın savcılığı tarafından soruşturma başlatılmış, Afrin operasyonu, Gezi direnişi anması ve işçi direnişleri gibi çeşitli konularda yapılan paylaşımlar soruşturma konusu olmuştu.

Muhalif sosyal medya hesapları hakkında soruşturma başlatıldı

Adresi kontrol edin

Reyanlı’da jandarma tarafından işkenceye uğrayan Suriyeli mülteci yaşamını yitirdi

Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışan 8 Suriyeli mültecinin jandarma tarafından işkenceye uğradığı, en az bir kişinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir