Anasayfa / Haberler / Kolombiya’da öğrencilerin eylemine polis saldırısı

Kolombiya’da öğrencilerin eylemine polis saldırısı

Kolombiya’da vergilerle birlikte daha daralan eğitim bütçesinin arttırılması talebiyle üniversite öğrencilerinin eylemleri gerçekleşti.

Kolombiya’da eğitim bütçesinin artırılmasını isteyen ve hükümetin vergi düzenlemesine tepki duyan öğrenciler başkent Bogota’daki iki üniversite yerleşkesinde eylem yaptı.

Pedagoji Üniversitesi’nde sokağa taşan protestolar, bölgedeki en önemli yollardan Şili Bulvarı’nın birkaç saatliğine trafiği kapattı. Polis öğrencilere gaz bombaları ve ‘toplumsal olaylara müdahale’ araçlarıyla saldırdı. Öğrenciler de polislere taş ve el yapımı küçük patlayıcılar attı. Polislerin attığı gaz bombalarından yoldan geçenlerin de etkilendiği gözlemlendi.

Bogota’daki Ulusal Üniversite’de de öğrencilerin protesto eylemi oldu. Buradaki eylem yerleşke dışına çıkmadı. Ama yine de Kolombiya çevik kuvveti ESMAD öğrencilere saldırdı. Üniversite yerleşkesine girişler üniversite yönetimi tarafından ikinci bir karara kadar durduruldu.

Polis saldırılarında gözaltına alınan olmadığı öğrenildi. (Kaynak: Kızıl Bayrak)

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir