Anasayfa / Haberler / Elazığ’da Suriyelilere yönelik devlet gözetiminde faşist saldırılar sürüyor

Elazığ’da Suriyelilere yönelik devlet gözetiminde faşist saldırılar sürüyor

Elazığ’da Suriyelilere yönelik Çarşamba günü başlayan devlet destekli ırkçı saldırılar sürüyor. Çarşamba günü Elazığ Merkez Sanayi Mahallesi’nde yaşayan Suriyeliler ile aynı mahallede yaşayan bir grup arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışma bir süre sonra Suriyelilere yönelik ırkçı saldırıya dönüştü. Giderek kalabalıklaşan ırkçı güruh Suriyelileri saldırdı.

Linçten kaçan Suriyeliler, bir işyerine sığındı. Irkçı güruh yolu trafiğe kapatarak, mahallede Suriyeli istemediklerini söyledi, Suriyelerin işlettiği birçok iş yerine saldırarak tahrip etti.

Polis ve Vali saldırganları Suriyelileri kovacakları sözünü vererek sakinleştirdi. Ancak ırkçıların provokasyonları dün de devam etti.

Sanayi mahallesi’nde toplanan ırkçılara açıklama yapan AKP’li Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz “Belediye olarak hiçbir Suriyeliye çalışma izni vermedik, vermeyeceğiz. Gitmesi gerekenler de gidecek. Kimsenin huzurumuzu bozmasına izin vermeyeceğiz” diyerek ırkçılara destek verdi.

Adresi kontrol edin

Berlin’de uygulanan kira bedeli sınırlandırmasını geçersiz sayan Yüksek Mahkeme kararının ardından binlerce kişi sokağa çıktı

Almanya yüksek mahkemesinin, geçtiğimiz yıl Berlin eyalet hükümeti tarafından uygulanan kira bedellerine uygulanan sınırlamanın anayasaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir