Anasayfa / Haberler / Kamu emekçilerinin ihraçlara karşı direnişi 80. haftasında

Kamu emekçilerinin ihraçlara karşı direnişi 80. haftasında

KESK İstanbul Şubeler Platformu, OHAL kararnameleri ile işten atılan KESK’lilerin işe geri alınması talebiyle Maltepe Beşçeşmeler Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

“İşimizi geri istiyoruz” pankartının açıldığı eylemde “KHK’lar gidecek biz kalacağız”, “İşimizi geri istiyoruz”, “Direne direne kazanacağız” sloganları atıldı.

Eylemde basın açıklamasını KESK adına SES İstanbul Anadolu Şube Eşbaşkanı Erdal Güzel okudu.

Türkiye ekonomisinin ve dış politikasının tek adama bağlanmasının istikrar ve barış getirmediğini söyleyen Güzel, “OHAL anlamına gelen yasa ve kararnameler yayınlanarak, halkı ve demokratik muhalefeti bastırarak, tehdit ve hamasetle ülke yönetilmek isteniyor” dedi.

Bugün itibari ile direnişlerinde 80. haftaya girdiklerini belirten Güzel, “Yaptığımız basın açıklamalarında ‘Hep işimizi istiyoruz, KHK mağduriyetlerini giderin’ dedik. OHAL’i kaldırmak, hukuksuz KHK’ların fiili sonuçları ortada durduğu sürece ülkede yeniden adaletin tesis edileceği anlamına gelmez” diye belirtti. (Kaynak: ETHA)

Adresi kontrol edin

Açlık grevindeki anarşist tutsak Alfredo Cospito’dan mektup: Asla teslim olmayın!

Anarşist tutsak Alfredo Cospito, İtalya’da Cezaevi İdaresi Yasası’nın 41. maddesine (41 Bis) dayanılarak uygulanan hapishane …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir