Anasayfa / Haberler / Almanya şehirleri Akdeniz’deki mülteci ölümlerine karşı ikinci defa sokakta

Almanya şehirleri Akdeniz’deki mülteci ölümlerine karşı ikinci defa sokakta

Mültecilerin kaçış güzergahlarından biri olan Akdeniz’de yaşanan gemi kazalarındaki kitlesel ölümleri protesto etmek için dün (13 Temmuz) Almanya’nın pek çok şehrinde eylemler düzenlendi.

Mülteciler için güvenli kaçış yolları sağlamak amacıyla kurulan Seebrücke isimli kuruluşun facebook sayfasında yer alan bilgilere göre, Köln, Hamburg, Essen, Reutlingen, Magdeburg, Münster ve Würzburg kentlerinde düzenlenen eylemlere binlerce kişi katıldı. Köln’de Dom Tren Garı önünde toplanan eylemciler buradan Neumark’a yürüdü. Köln ve Hamburg’daki eylemlere 12.000’in üzerinde insanın katıldığı belirtildi.

Mülteci ölümlerinin protesto edildiği eylemler bugün Freiburg, Freiberg, Mainz, Dresden, Offenbach ve Zürih kentlerinde devam edecek. Geçtiğimiz hafta da mültecilerle dayanışmak ve ölümleri engellemek için çalışanların kriminalize edilmesini protesto etmek için Almanya’nın pek çok şehrinde eylemler düzenlenmişti.

Almanya’da binlerce kişi Akdeniz’deki mülteci ölümlerine karşı sokaktaydı

Adresi kontrol edin

Konya’daki ırkçı katliama karşı birçok şehirde eylemler gerçekleştirildi

Konya’da yedi kişinin öldürüldüğü ırkçı katliama karşı birçok kentte eylemler gerçekleştirildi. Ankara, Diyarbakır ve Van’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir