Anasayfa / Haberler / Kocaeli’de Suriyeli mültecilere seyahat yasağı

Kocaeli’de Suriyeli mültecilere seyahat yasağı

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü, Suriyeli mültecilerin “yol izin belgesi” olmadan şehir dışına çıkışlarını yasakladı.

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü geçen günlerde bir duyuru yayınladı. Buna göre kentte ikamet eden ve “Geçici Koruma Kapsamı”nda bulunan Suriyeli mültecilerin şehir dışına çıkışları yasaklandı. Suriyeliler şehir dışına çıkmak istediklerinde Kocaeli Valiliği’ne bağlı İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne başvuracak ve “Yol izin belgesi” alacak. Belgesi olmayan Suriyelileri şehir dışına çıkaran kara, deniz, hava ve demiryolu işletmetlerine para cezası kesilecek.

İl Emniyet Müdürlüğü’nün açıklaması şöyle;

“Kocaeli İl Sınırlan İçerisinde Yolcu Taşımacılığı Faaliyetinde Bulunan Kara, Deniz, Hava ve Demiryolu Taşımacı, Acente, Taşıma İşleri Komisyonculuğu. Taşıma İşleri Organizatörlüğü, Terminal İşletmeciliği, Araç Kiralama İşletmeciliği, Taksi Durakları Gibi Ulaşım Hizmeti Veren Firma, Şirket, ve Duraklar Tarafından, Geçici Koruma Kapsamında Bulunan Suriyeli Yabancıların Yanlarında İl Göç İdaresi Müdürlüğü Tarafından Düzenlenen ‘yol izin belgeleri’ Olmaksızın Bilet Satışı Yapılmasının ve Taşımacılık Suretiyle Kocaeli İli Dışına Çıkarılmalarının Yasaklanmasına ve Yasaklara Uymayanlara İdari Para Cezası Uygulanmasına Valilik Makamının 13/11/2017 tarih ve 2017/874 karar sayılı olur’ları ile karar verilmiştir.” (Kaynak: Birgün)

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir