Anasayfa / Haberler / Savcı tahliye talep etti, mahkeme Nuriye Gülmen’in tutukluluğunun devamına karar verdi

Savcı tahliye talep etti, mahkeme Nuriye Gülmen’in tutukluluğunun devamına karar verdi

KHK ile işten atılan 264 gündür açlık grevinde olan eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın yargılandığı davanın 5. duruşması bugün (27 Kasım) Sincan Cezaevi Kampüsündeki duruşma salonunda görüldü. Nuriye Gülmen’in SEGBİS ile bağlandığı duruşmada savcı “Kaçma ve delil karartma şüphesi olmadığı” gerekçesiyle Gülmen’in tahliyesini istedi.

Nuriye Gülmen ise “Sizden tahliyem ile bir lütuf beklemiyorum, sadece hukukun gereklerini yerine getirmenizi istiyorum.” beyanında bulundu. Gülmen’in avukatı Murat Yılmaz ise talebe ilişkin “Savcının talebi olumludur ama bir haftada ne değişti? Keyfiyetçi bir durum söz konusudur.” ifadelerini kullandı. Duruşmada ayrıca tanık ifadeleri dinlendi.

Savcının tahliye talebinin değerlendirilmesi için verilen aranın ardından mahkeme heyeti kararını açıkladı. Mahkeme savcının tahliye talebine rağmen Gülmen’in tutukluluğunun devamına karar verdi. Duruşma 1 Aralık 2017 tarihine ertelendi.

Yeryüzü Postası

Adresi kontrol edin

İtalya’da hava trafik kontrolörleri greve çıktı: Yüzlerce uçuş iptal oldu

İtalya’da hava trafik kontrolörleri tarafından dün (26 Temmuz) koşullarını ağırlaştıran uygulamalardan vazgeçilmesi ve çalışma şartlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir