Anasayfa / Haberler / ‪10 Ekim Katliamı’nda yaşamını yitiren anarko sendikalist Ali Kitapçı Ankara’da anılacak

‪10 Ekim Katliamı’nda yaşamını yitiren anarko sendikalist Ali Kitapçı Ankara’da anılacak

102 kişinin öldüğü, 391 kişinin yaralandığı 10 Ekim Ankara Katliam’nın 2. yıldönümü yaklaşırken Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) üyesi, anarko sendikalist Ali Kitapçı 7 Ekim Cumartesi günü saat 14.00’te Ankara’da yoldaşları tarafından anılacak. 

Ankara 100. Yıl Mahallesi’nde kurulan ve Ali Kitapçı’nın adının verildiği parkın açılışının yapılacağı anmada serbest kürsü kurulacağı açıklandı. Anmaya KHK ile işten çıkarılan ve Yüksel Caddesi’nde direnen Veli Saçılık ve 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği’nden Gökhan Yaralı’nın yanı sıra Nuray Türkmen, Dinçer Demirkent, Nuray Özdoğan ve Gazi Bertal konuşmacı olarak katılacak. 

Öte yandan Sokak Akademisi tarafından 8 Ekim Pazar günü saat 15.00’te Ali Kitapçı Parkı’nda, ODTÜ Sosyoloji bölümünden Recep Akgün’ün, Ali Kitapçı şahsında 10 Ekim’de yitirdiklerimiz anısına Anarko-Sendikalizm dersi vereceği duyuruldu. 

Yeryüzü Postası

Adresi kontrol edin

Almanya’nın Wuppertal kentinde mültecilerle dayanışma eylemi

Almanya’nın Wuppertal kentinde Revolutionärer Jugendbund (RJ), Avrupa Birliği’nin ve özellikle Alman devletinin mülteci politikalarıyla işledikleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir