Anasayfa / Haberler / Hasan Ferit Gedik davasında tutuklu sanıktan itiraf: Katil Şahin Eren

Hasan Ferit Gedik davasında tutuklu sanıktan itiraf: Katil Şahin Eren

İstanbul’un Gülsuyu Mahallesi’nde uyuşturucu çeteleri tarafından katledilen Hasan Ferit Gedik’in davasının 33. duruşması bugün görüldü.

Kartal’da bulunan Anadolu Adliyesi’nde devam eden davada çeteci sanıklardan tutuklu yargılanan Mert Kazan suç üstlendi ve bu celse gerçekleri anlatacağını mahkemede beyan etti.

Kazan’ın baskı altında ifade vermemesi için diğer sanıkların salondan çıkarılması için duruşmaya ara verildi.

Aranın ardından söz alan Kazan, “Öncelikle mahkemeden ve müştekilerden özür diliyorum ve koruma talep ediyorum, benim ve ailemin hayati tehlikesi var” diye söze başladı.

İfade vermesin diye defalarca evinin kurşunladığını söyleyen Kazan, “Kaldığım cezaevinin değişmesi için girişimde bulundum ancak hala onlardan uzak değilim. Olay günü orada bulunanlar Hakan Taşhan, Doğukan Cep, Şahin Eren ve Necdet Polat’tır” dedi.

‘Hasan Ferit’i Vuran Şahin Eren’dir’

Hasan Ferit Gedik’i vuranın Şahin Eren olduğunu itiraf eden Kazan, “Kaç senedir bana kendinin vurduğunu söylüyor, hepimiz biliyoruz” diye konuştu. Saldırı sırasında Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Maltepe İlçe Örgütü’nün de kurşunlandığını hatırlatan Kazan, ifadesine şöyle devam etti: “ESP’nin kurşunlanması ve yaralama olayınad Engin Saba, Ercan Çiftçi, Doğukan Cep, Uğur Köroğlu, 7,9 kişi var. Hep suçluları tahliye ettiniz, onlar dışarıda bir çete kurdu. Mahkemeye gelip şikayetini geri alan müştekilere 5’er bin lira para verdiler.”

Duruşma, sanıklardan Zafer Turhan’ın söz almasıyla devam etti. Turhan, asıl katilin Şahin Eren olduğunu söyledi.

Duruşma 29 Kasım’a ertelendi. (Kaynak: ETHA)

Adresi kontrol edin

Kuzey Denizi’ndeki açık deniz tesislerinde çalışan işçiler fiili greve başladı

Kuzey Denizi’ndeki bir dizi tesisteki işçiler, artan yaşam maliyetleri karşısında ücret artışlarını güvence altına almak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.