ABD’de 21 yaşındaki LGBTQ aktivisti öğrenci polis tarafından vurularak öldürüldü

kategori:

ABD’nin Georgia eyaletinde bulunan Georgia Teknik Üniversitesi öğrencisi Scout Schultz Cumartesi gecesi polis tarafından vurularak öldürüldü. Schultz’un LGBTQ aktivisti olduğu ve üniversitede bilgisayar mühendisliği bölümü 4. sınıfta okuduğu belirtildi.

Polis, “bıçak ve silah taşıyan bir kişinin olduğu” ihbarı üzerine olay yerine gittiklerini, Schultz’un bıçak taşıdığını ve uyarılara rağmen bırakmadığını belirtirken, gencin ailesi ve avukatları bıçak olduğu iddiasını reddetti ve polisin orantısız güç kullandığını ifade etti.

Schultz’un başkanı olduğu Georgia Üniversitesi Onur Birliği isimli LGBTQ örgütü ise facebook sayfalarından yaptıkları açıklamada, Scout’un son iki yıldır yalnızca Ünivesite’de değil, Atlanta genelindeki faaliyetlerde itici güç olduğunu ifade etti. Açıklamada “Seni seviyoruz Scout ve değişim için mücadele etmeye devam edeceğiz.” ifadesi kullanıldı.

Olay anına ait kamera görüntülerinden Schultz’un silah taşımadığı ve polisin başka bir yolla genci durdurabileceği anlaşılıyor. Bu yıl ABD’de 700’den fazla insan polis tarafından vurularak öldürüldü.

https://www.youtube.com/watch?v=MUmPvK2yV84

Yeryüzü Postası


Yorumlar

“ABD’de 21 yaşındaki LGBTQ aktivisti öğrenci polis tarafından vurularak öldürüldü” için bir yanıt

  1. […] ABD’de 21 yaşındaki LGBTQ aktivisti öğrenci polis tarafından vurularak öldürüldü […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir