Anasayfa / Haberler / Kartal’da “Eşit, parasız, bilimsel, anadilde eğitim istiyoruz” mitingi gerçekleşti

Kartal’da “Eşit, parasız, bilimsel, anadilde eğitim istiyoruz” mitingi gerçekleşti

Alevi örgütleri ve Eğitim Sen çağrısıyla Kartal’da düzenlenen “Eşit, parasız, bilimsel, anadilde eğitim istiyoruz” mitingine binlerce kişi katıldı.

Miting için Alevi örgütleri Ahmet Şimşek Koleji önünde toplanırken Eğitim Sen ise Kartal Eğitim Sen önünde buluştu. Kitle yürüyüşün ardından miting meydanına ulaştı.“Cemevleri ibadethanemizdir”, “Gerici şeriatçı eğitime hayır”, “Çağdaş, bilimsel laik eğitim istiyoruz” dövizlerinin taşındığı yürüyüşte, “Irkçı, gerici eğitime hayır!”, “Susma sustukça sıra sana gelecek!”, “Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek!”, “Faşizme karşı omuz omuza!” sloganları atıldı.

Kitlenin tamamının alana girmesinin ardından saygı duruşu ile miting programı başladı. Miting konuşmaların ardından, çok sayıda sanatçının hep birlikte sahneye çıkarak birlikte çalıp seslendirdiği deyişler ile sona erdi (Kaynak: Kizil Bayrak)

Adresi kontrol edin

Şili’de Mapuche yerlilerinin Kolomb Günü’ne karşı eylemine polis saldırdı: Bir insan hakları aktivisti hayatını kaybetti

Şili’nin başkenti Santiago’da bulunan İtalya Meydanı’nda Cumartesi günü Kolomb Günü’nü protesto eden Mapuche yerlilerinin eylemine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir