Anasayfa / Haberler / Gözaltındaki avukat Engin Gökoğlu’na polisler tarafından işkence yapıldı

Gözaltındaki avukat Engin Gökoğlu’na polisler tarafından işkence yapıldı

12 Eylül’de Halkın Hukuk Bürosu’na yönelik yapılan polis operasyonunda gözaltına alınan ve hala İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltında tutulan ÇHD Ankara şube yöneticisi avukat Engin Gökoğlu’na işkence yapıldığı belirtildi.

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) tarafından yapılan açıklamada KHK ile işten atılan ve açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek vermek için başlattığı açlık grevinin 28. gününde olan Gökoğlu’na “Engin gel bakalım direnmek nasılmış” diyerek 20 dakika boyunca işkence yapıldı. Halkın Hukuk Bürosu twitter hesabından da gözaltındaki avukatlara zorla marş dinletildiği, küfür ve hakaret edildiği, parmak izi almak bahanesiyle işkence yapıldığı belirtildi.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın duruşması öncesi, 12 Eylül’de İstanbul ve Ankara’da Halkın Hukuk Bürosu (HHB) avukatlarına yönelik gerçekleştirilen polis operasyonlarında 16 avukat gözaltına alınmıştı. Avukatlar 8 gündür gözaltında tutulmaya devam ediyor.

Yeryüzü Postası

Adresi kontrol edin

Guatemala’da yolsuzlukla mücadeleyle görevli savcının görevden alınmasının ardından binlerce kişi sokaklara çıktı

Guatemala Başsavcısı Maria Porras’ın geçen hafta yolsuzlukla mücadele ile görevli savcı Juan Francisco Sandoval’ı Cezasızlığa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir