Anasayfa / Haberler / Hileli Referanduma karşı eylemler sürüyor

Hileli Referanduma karşı eylemler sürüyor

16 Nisan’da gerçekleştirilen referandumda yapılan hilelere karşı eylemler 5. Gününe girdi. Dün akşam saatlerinde Beşiktaş, Kadıköy, Bakırköy, Avcılar ve Kartal’da hileli referanduma karşı eylemler gerçekleştirildi. İzmir’de de Gündoğdu Meydanı’nda bir araya gelenler de referandumda yapılan usulsüzlükleri protesto etti. Uşak’ta gerçekleştirilen eyleme ise polis saldırdı. Saldırıda 15 kişi gözaltına alındı.

İstanbul’da 19 Nisan’da referandum hilelerini protesto edenlere yönelik düzenlenen ev baskınlarında gözaltına alınan 16 kişi çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı. 16 kişiden 5’i doğrudan savcılıktan serbest bırakılırken 9’u adli kontrol talebiyle, 2’si tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye sevk edilenlerin tamamı adli kontrolle serbest bırakıldı. Öte yandan İzmir’de hileli referandum sonuçlarını protesto etmek için Bornova’ da bir araya gelenlere yönelik polis saldırısında gözaltına alınan 21 kişiden 7’si ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ gerekçesiyle tutuklandı.

Yeryüzü Postası

Hileli referandum eylemleri sürüyor, eylemcilere operasyon düzenlendi

Anayasa Referandumunun sonucu: Şaibe ve toplumsal yarılma

Adresi kontrol edin

Kuzey Denizi’ndeki açık deniz tesislerinde çalışan işçiler fiili greve başladı

Kuzey Denizi’ndeki bir dizi tesisteki işçiler, artan yaşam maliyetleri karşısında ücret artışlarını güvence altına almak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.