Anasayfa / Haberler / Hileli referandum eylemleri sürüyor, eylemcilere operasyon düzenlendi

Hileli referandum eylemleri sürüyor, eylemcilere operasyon düzenlendi

16 Nisan’da gerçekleştirilen referandumda ortalığa saçılan hileler dün de Türkiye’nin dört bir yanında protesto edildi. Çok sayıda ilde bir araya gelen on binlerce kişi YSK’nın mühürsüz oy kararına ve seçimde ‘Evet’ lehine yapılan hilelere tepki gösterdi. İstanbul, Ankara ve İzmir’in pek çok ilçesinde protesto gösterileri 3. gününe girerken, İzmit, Çorlu, Mersin ve Konya gibi pek çok yerde de eylemler gerçekleştirildi. Sosyal medyada da #HayırDahaBitmedi #HayırKazandıYSKÇaldı etiketleriyle paylaşımlar sürüyor.

Öte yandan bugün (19 Nisan) sabah saatlerinde referandum hilelerini protesto edenlere yönelik İstanbul ve Muğla’da operasyonlar gerçekleştirildi. Bugün sabah saatlerinde yapılan ev baskınları ile çok sayıda insanın gözaltına alındığı belirtiliyor. DHA’nın haberine göre 38 kişiyle ilgili gözaltı kararı bulunuyor. Buna karşı bu akşam için de pek çok yerde eylem çağrıları yapıldı.

Yeryüzü Postası

Hileli Referanduma karşı eylemler sürüyor

Anayasa Referandumunun sonucu: Şaibe ve toplumsal yarılma

Adresi kontrol edin

Kuzey Denizi’ndeki açık deniz tesislerinde çalışan işçiler fiili greve başladı

Kuzey Denizi’ndeki bir dizi tesisteki işçiler, artan yaşam maliyetleri karşısında ücret artışlarını güvence altına almak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.