Polisin siyah bir erkeği dövmesi ve copla tecavüz etmesi sonrası Paris ayaklandı

kategori:

Paris’in Aulnay-sous-Bois bölgesinde polislerin, durdurdukları siyah bir erkeği dövmesi ve anal yoldan copla tecavüz etmesi nedeniyle Paris’in pek çok yerinde bir haftadan bu yana eylemler gerçekleşiyor. Geçtiğimiz hafta Menilmontant bölgesinde başlayan eylemler Paris’in pek çok yerine yayılırken, göçmenlerin yoğunlukla yaşadığı kuzeydeki banliyölerde polis ve eylemciler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Eylemler esnasında Paris’in pek çok yerinde onlarca aracın ateşe verildiği ve onlarca kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Eylemlerin başlamasına neden olan polis şiddetine ilişkin görüntülerde 22 yaşındaki, adının Theo olduğu açıklanan siyah bir erkeğin dört polis tarafından dövüldüğü, bir polisin copla anal yoldan tecavüzüne maruz kaldığı ve ardından polis aracına götürüldüğü görülüyor. Saldırıyı gerçekleştiren dört polisin tutuklandığı belirtilirken, avukatı tarafından Theo’nun tedavisine devam edildiği açıklandı.

Paris’te 2005 yılında, polis tarafından kovalanırken sığındıkları trafoda elektrik çarpması sonucu ağır yaralanan 3 Kuzey Afrikalı gençten 2’sinin hayatını kaybetmesinin ardından başlayan ayaklanmalar Fransa’nın geneline ve diğer Avrupa kentlerine yayılmış, günlerce sürmüştü.

https://www.youtube.com/watch?v=ok_AYS1QCsA

Yeryüzü Postası


Yorumlar

“Polisin siyah bir erkeği dövmesi ve copla tecavüz etmesi sonrası Paris ayaklandı” için 3 yanıt

  1. […] Polisin siyah bir erkeği dövmesi ve copla tecavüz etmesi sonrası Paris ayaklandı […]

  2. […] Polisin siyah bir erkeği dövmesi ve copla tecavüz etmesi sonrası Paris ayaklandı […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir