Soykırıma Diren – Melbourne Anarşist Komünist Grubu

kategori:

İsrail ordusu Gazze’nin kuzey yarısında yaşayanlara 24 saat içinde bölgeyi boşaltma emri verdi. Bir milyondan fazla insanın bu kadar kısa bir süre içinde bunu yapması mümkün değildir. Bu emir sadece bir halkla ilişkiler formalitesi ve soykırımın başlangıcı olarak yorumlanabilir. Bunu önleyebilecek konumda olan tüm işçilerin ve askerlerin harekete geçme sorumluluğu bulunmaktadır.

Tahliye emri, IDF’nin [İsrail Savunma Kuvvetleri] Gazze’de sivil-savaşçı ayrımı yapmadan ve hiçbir güvenli sığınma alanı bırakmayacak şekilde bir kara işgali başlatmak üzere olduğunun işaretidir. Sonuç bir katliam olacaktır.

Hazırlığı yapılan şey Hamas’ı adalete teslim etmekle ilgili değildir. Söz konusu olan, İsrail’deki aşırı sağcı hükümetin yok edilmesini istediği apartheid sistemiyle yönetilen koca bir halkın toplu olarak cezalandırılmasıdır. Soykırıma karşı 1945 yılında getirilen yasal yasaklama tamamen anlamsız hale gelecektir.

IDF askerleri aldıkları emirlere karşı gelmelidir. Onlar sadece özgür olmak ve yaşamak isteyen masum erkekleri, kadınları ve çocukları öldürmek için gönderiliyorlar. Bu vahşeti sona erdirmek için isyan etmeleri gerekiyor. Kudüs’e yürümeli ve suçlu hükümetlerini tutuklamalıdırlar.

İsrail işçileri greve gitmeli ve ordunun ikmal hattını keserek Netanyahu’nun savaşını felce uğratmalıdır.

Doğu Akdeniz’deki ABD Donanması denizcileri de emirlere karşı gelmelidir. Aksi takdirde evlerin yıkılmasına ve ailelerin öldürülmesine suç ortaklığı etmiş olacaklardır. Eğer gemilerini geldikleri limana geri götürürlerse, insan hakları ve adaletin gerçek savunucuları olarak karşılanacaklardır.

ABD’li işçiler – İsrail’in adaletten muaf tutulması büyük ölçüde hükümetinizin yardım ve desteğine bağlıdır. Sokaklara çıkın. İş arkadaşlarınız ve sendikalarınızla birlikte bu konuyu gündeme getirin. Apartheid ve soykırımda Amerika’nın suç ortaklığına son erdirilmesini talep edin. Dünyanın dört bir yanındaki işçiler tarafından destek amacıyla dayanışma protestoları düzenlenebilir. İsrail’in işlediği suçlarda yönetici sınıfın ve medyanın suç ortaklığına karşı yerel meydan okumalar uluslararası baskıyı birleştirmeye başlayabilir.

İsrail savaş makinesine katkıda bulunan işlerin yapıldığı her yerde, işçiler grev yapmalı, ticari faaliyetleri engellemeli ve IDF’ye katliamlarında yardımcı olan her türlü faaliyeti durdurmalıdır.

İsrail’in Gazze’deki katliamını engellemek için çok geç kalınmış olabileceğinin farkındayız. Ancak eğer engellenebilirse, engellenmelidir. Eğer önlenemiyorsa, insani olarak mümkün olan en erken zamanda durdurulmalıdır. Dünya işçileri planlanan soykırımı önledikten sonra, herkes için adil bir barış sorununu ele alabiliriz.

“BIR DAHA ASLA”, HERKES IÇIN BIR DAHA ASLA ANLAMINA GELMEKTEDİR.

Kaynak: Resist Genocide

Çeviri: Yeryüzü Postası


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir