Anasayfa / Haberler / Yeni Delhi’de doktorların grevi sürüyor

Yeni Delhi’de doktorların grevi sürüyor

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de devlet hastanelerinde çalışan doktorların hastanelerindeki personel sıkıntısına karşı başladıkları grev sürüyor. Sağlık emekçileri yüksek mahkeme tarafından ertelenen Ulusal Uygunluk ve Giriş (NEET UG) sınavının gerçekleştirilmesini talep ediyorlar.

Sağlık emekçilerinin grevi ikinci haftasına girerken, polisin Pazartesi günü bir eylemde genç doktorları darp etmesi sonrasında dün aralarında tıp öğrencilerinin de olduğu yüzlerce kişi hastaneler önünde eylemler gerçekleştirdi. Yeni Delhi’deki birçok büyük devlet hastanesinde acil servisler dışındaki sağlık hizmetlerinin verilmesinde ciddi aksamalar yaşanıyor.

Çok sayıda doktor örgütlenmesinin çağrısını yaptığı eylemler kapsamında Yeni Delhi’deki Safdarjung Hastanesi’nde yoğun yağmura rağmen yüzlerce doktor eylem gerçekleştirdi. Eylem boyunca hastane asker ve polis tarafından ablukaya alındı.

Adresi kontrol edin

Kuzey Denizi’ndeki açık deniz tesislerinde çalışan işçiler fiili greve başladı

Kuzey Denizi’ndeki bir dizi tesisteki işçiler, artan yaşam maliyetleri karşısında ücret artışlarını güvence altına almak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.