Anasayfa / Haberler / Yeni Delhi’de doktorların grevi sürüyor

Yeni Delhi’de doktorların grevi sürüyor

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de devlet hastanelerinde çalışan doktorların hastanelerindeki personel sıkıntısına karşı başladıkları grev sürüyor. Sağlık emekçileri yüksek mahkeme tarafından ertelenen Ulusal Uygunluk ve Giriş (NEET UG) sınavının gerçekleştirilmesini talep ediyorlar.

Sağlık emekçilerinin grevi ikinci haftasına girerken, polisin Pazartesi günü bir eylemde genç doktorları darp etmesi sonrasında dün aralarında tıp öğrencilerinin de olduğu yüzlerce kişi hastaneler önünde eylemler gerçekleştirdi. Yeni Delhi’deki birçok büyük devlet hastanesinde acil servisler dışındaki sağlık hizmetlerinin verilmesinde ciddi aksamalar yaşanıyor.

Çok sayıda doktor örgütlenmesinin çağrısını yaptığı eylemler kapsamında Yeni Delhi’deki Safdarjung Hastanesi’nde yoğun yağmura rağmen yüzlerce doktor eylem gerçekleştirdi. Eylem boyunca hastane asker ve polis tarafından ablukaya alındı.

Adresi kontrol edin

Akdeniz’de yine göçmen katliamı: Ahşap bir teknenin batması sonucu en az 35 kişi hayatını kaybetti

Libya açıklarında göçmenleri taşıyan ahşap bir teknenin alabora olması sonucu Akdeniz’de yaşanan göçmen katliamlarına bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir